ארונות אמבטיה: המדריך המלא

//ארונות אמבטיה: המדריך המלא

ארונות אמבטיה: המדריך המלא

הם אולי לא החלק הכי מרגש בחדר הרחצה, אבל ארונות אמבטיה הם אלו שיבטיחו שהחדר שתכננתם ושהשקעתם בו אכן יישאר מסודר ויפה כמו שחלמתם – הודות למקום האחסון שהם מציעים עבור כל ערימות החפצים הנחוצים בחדר. אז איך מתכננים ובוחרים ארונות אמבטיה? 

במגזיני עיצוב זה נראה כל כך פשוט: חדרי הרחצה תמיד מינימליסטיים, יפים ומעוצבים, בלי הרבה הפרעות, אולי אפילו ללא ארונות אמבטיה, כי במגזין אין את הפרטים הקטנים שאי אפשר בלעדיהם. הם לא מראים את החבילה המשפחתית של 20 ניירות טואלט שקניתם במבצע, את 5 מברשות השיניים עם המשחה הלחוצה באמצע, או את קסמי האוזניים, ואת ערימת הטואלטיקה והשמפואים של כולם, שלא לדבר על סכין הגילוח. כל אלו אינם בדיוק הפרטים המסוגננים שמעניינים את מגזין העיצוב – אבל הם חלק בלתי נפרד מהיום יום של חדר רחצה שמשתמשים בו, ולכן כשמתכננים חלל שכזה, חייבים לחשוב גם עליהם ועל מקומות האחסון הדרושים עבורם. כלומר, על ארונות אמבטיה. כמו כן יש לשים לב ליחס של כלל האביזירים הנוכחים בחדר האמבטיה כמו מקלחון או  מקלחונים או אמבט או אמבטיון, ברז וכיור, אסלה ואולי עוד מכשירים חשמלים כמו למשל תנור חימום וכדומה.

כמה אחסון אתם צריכים?

נכון, כשמתכננים חדר רחצה כיף יותר לחשוב על מוט פינוק וראש גשם של מקלחון מעוצב מאשר על "איפה דוחסים מגבות למשפחה של שישה", אבל בכדי שהחדר יהיה פרקטי ונוח, חייבים לחשוב מראש מה גודל האחסון הדרוש לכם: האם ארון מתחת לכיור יספק אתכם, או שתרצו גם מדפים או ארונות אמבטיה תלויים? מה גודל המגירות וכמה?

נסו לחשוב היטב על כל הפריטים הדרושים לכם בחדר. כשתתחילו להשתמש בו כמובן שתגלו עוד פריטים עליהם לא חשבתם, ולכן תמיד תכננו קצת יותר מקום אחסון ממה שנדמה לכם שצריך.

איך הארונות משתלבים בחדר הרחצה?

אולי ראיתם ארונות אמבטיה בקטלוג חדרי רחצה שמיד נדלקתם עליהם, אבל התחילו תמיד מהדבר הכי בסיסי: מידות. מדדו את חדר הרחצה, ואם הוא מוגבל במקום, או צר, חשבו תמיד האם הדגם שאתם רואים אכן פרקטי: האם יש מספיק מקום למעבר, או לפתיחת דלתות?

אל תשכחו את הכיור והצנרת!

אחד מתפקידיהם של ארונות אמבטיה הוא להסתיר את הסיפון של הכיור – זה אומר שהחלק מתחת לכיור מעט מוגבל במקום. אל תשכחו זאת בתכנון, וזכרו שעליכם גם להחליט האם הכיור הוא stand alone, כלומר מנותק מארונות האמבטיה, או משולב בהם, למשל ברכישת ארון אמבטיה עם משטח ובו מושקע הכיור. חשבו היטב על גובה הכיור הרצוי, אופן שילובו בארון, ומה יהיה נוח יותר לניקוי ולשימוש ולא רק יפה – האם כיור המונח על המשטח או משולב אינטגרלית בו?

חומרים וצבעים

על ארונות האמבטיה, כמובן, להתכתב עם פלטת הצבעים הכללית והסגנון השלם של חדר הרחצה. מבחינת חומרי גלם, האפשרויות המרכזיות בתחום כוללות עץ בצביעה בתנור (צבע אפוקסי), עץ בציפוי פורמייקה לעמידות יתר, וארונות פלסטיק או פולימר. העץ יכול להיות מלא, סנדביץ', תלת שכבתי וכו'.

כדאי גם לתת את הדעת על התוספות המשלימות: הפרזול, ידיות, והאם לשלב בארונות האמבטיה פרטים נוספים (תאורה, מראה וכו').

זכרו!

בחירה נבונה של ארונות אמבטיה היא הרבה יותר מבחירת פריט עיצובי בלבד – היא תמלא תפקיד מכריע בשאלת הסדר בחדר, ועומס הפריטים בו. חישבו היטב, ובחרו נכון.

2019-05-08T16:18:16+03:00 אמבטיה|
דילוג לתוכן