ניקוי חדר ארונות

/, עיצוב הבית/ניקוי חדר ארונות

כיצד מתבצע ניקוי חדר ארונות בבית?

אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לבצע ביום יום ולא רק לקראת חגים או סופשבוע הוא ניקוי חדר ארונות. מאחר שהחדר הארונות שלנו מכיל את רוב הבגדים והמצעים שלנו, ועם הזמן צובר אבק ולכלכוך יש לבצע ניקוי חדר ארונות על מנת שהארונות שלנו יהיו נקיים כמו שאר חדרי הבית.

איך מנקים את חדר הארונות?

על מנת להתחיל בניקוי חדר ארונות שלנו, יש צורך להוציא את כל הבגדים והמצעים אשר הוא מכיל על שיהיה ריק לחלוטין מכל דבר. לאחר שהוצאנו את הבגדים ומצעים מתוך הארון והשארנו את הארון ריק, מתחילים לנגב את הארון מבפנים באמצעות מטלית לחה או מגבונים. יש לעבור מדף מדף ואף לנקות בצדדים בתוך הארון עצמו כולל בדלתות החיצוניות של הארון.

לשאוב או לטאטא במטאטא קטן

לאחר שניקנו את המדפים מאבק והלכלוך בתוך הארון ומחוצה לו, יש לטאטא באמצעות מטאטא קטן או על ידי שימוש בשואב אבק, את כל הארון. טאטוא וניקוי חדר הארונות בצורה יסודית ינקה את כל האבק והלכלוך שצבר הארון בפינות ושקשה להגיע אליהם. בנוסף לכך, באמצעות מטלית לחה יש לעבור על כל הארון מבפנים ומבחוץ עד שהארון יבריק. ניתן אף לנקות את הארון במקום במטלית לחה או מגבון באמצעות חומר ניקיון ולהשפריץ מעט במקומות השונים בארון על מנת שנוכל לנגב את כל חלקי הארון עצמו על מנת שנקבל ניקוי חדר ארונות מושלם. בשלב האחרון יש לעבור באמצעות מגבת נקייה על כל הארון ולייבש את הארון שהדלתות שלו פתוחות. לאחר שהארון התייבש ניתן להכניס בחזרה את כל הבגדים והמצעים.

למה חשוב לנקות את חדר הארונות?

חדר הארונות צובר עם הזמן אבק ולכלכוך בפינות, אם לא מנקים  את הלכלוך והאבק הוא מצטבר בכמויות גדולות יותר. לכן יש צורך בניקוי של פעם עד פעמיים בשבוע בו אנו עוברים בתוך הארון עצמו בפינות ובמדפים מטאטים את האבק והלכלוך שהצטבר ועוברים עם מטלית לחה על המדפים עד שהארון מבריק לחלוטין. חשוב להקפיד על פעולת הניקוי לא רק לגבי ניקיון וסדר בביתכם אלא גם למען בריאותכם. בית מלוכלך ולא נקי הוא בית שעלול לגרום למחלות לבני הבית באמצעות וירוסים וחיידקים שונים. מעבר לכך, מאחר שארון שלנו שומר על הבגדים שלנו שאנו לובשים מדי יום הוא חייב להיות נקי ומסודר. על כן חשוב להקפיד לנקות אותו לא רק בחגים כמו: ראש השנה, פסח אלא כל שבוע בין פעם לפעמיים תלוי ברמת הלכלוך והאבק.

2019-04-18T14:37:12+03:00 אביזרים, עיצוב הבית|
דילוג לתוכן