מקלחונים מעוצבים ומשודרגים

/, עיצוב הבית/מקלחונים מעוצבים ומשודרגים

מילת המפתח היא פינוק: מקלחונים מעוצבים ומשודרגים

מבין חדרי הבית השונים, חדר הרחצה הוא האחד שעבר את השינוי המהפכני ביותר בשנים האחרונות בעיצוב הבית הישראלי – במקום פרקטיות לשמה, מה שמוביל כיום את עיצוב חדר הרחצה היא החתירה ליצירת חלל מפנק, מרגיע, שכולו חוויה. אפילו הנציג הפרקטי של החדר, המקלחון, עבר טרנספורמציה בהתאם.

חדר הרחצה כבר אינו תכליתי כשהיה. אם פעם מרכז תשומת הלב היה עיצוב הסלון, ואחר כך חדרי השינה ובהמשך המטבח, כשחדר האמבטיה פשוט קיבל לתוכו את הנתונים ההכרחיים במינימום תעוזה ויצירתיות, היום זהו חדר שכולו מקדש של פינוק ומקלט מלחצי היום – ממש כמו ספא פרטי.

נדמה שאין דוגמא טובה לשינוי הזה מאשר אחד הפיצ'רים החשובים בחדר: המקלחון. מקלחונים החלו כתחליף אמבטיה לחדרי מקלחת קטנים, ולמי שפשוט העדיף מקלחות קצרות ותכליתיות על פני מילוי אמבטיה שלמה – הם פשוט היו נוחים יותר, חסכוניים יותר במקום, אידיאלים כפתרון קל ופשוט לשימוש. אך בימינו אפילו המקלחון הפשוט עובר מהפך: בעיצוב, בממדיו, בהפיכתו מפרקטי למפנק באמצעות ראשי גשם ושאר אביזרים למקלחת מפנקים ואיכותיים. להלן טיפים שניתנו בייעוץ מול כוכב המקלחונים ראשון לציון – חנות אביזרי האמבטיה הגדולה במרכז הארץ.

המימדים החדשים

אחד השינויים הניכרים הוא שעל אף שישנם מקלחונים פינתיים, חזיתיים או קטומים, למשל, בממדים צנועים, הסוגרים חלל מקלחת קטן בין קירות קיימים בחדר קטן ממדים, ניתן גם לראות מקלחונים בהתאמה אישית שתופסים את מרכז הבמה והנראות בחדר. כיום לא נדיר שיועצי חנות מקלחונים יציעו גם מקלחון זוגי, רחב ידיים במיוחד, עם ספסל תואם לשבת עליו ולהירגע בעוד ראש מקלחת מיוחד ממטיר עליכם מפל מים של ממש.

פרט לדגמים קיימים במידות קבועות לבחירה, ישנה אפשרות ליצירת מקלחונים בהתאמה אישית או מקלחונים לפי מידה, בהם אתם בוחרים כל פרט ופרט – מהצורה (מקלחון פינתי, חזיתי, מעוגל וכו'), דרך סוג הזכוכית, צורת פתיחת הדלתות, הגודל, האביזרים וכו' – ואותה חנות מקלחונים בה בחרתם דואגת לייצור ולעיצוב המוצר המוגמר על פי הפרמטרים שבחרתם, וכך יוצרת עבורכם מקלחון מעוצב שאין לאף אחד אחר מלבדכם.

איך תרצו את הזכוכית שלכם?

שעתם של המקלחונים הזולים מפלסטיק היתה קצרה, והם הוחלפו בזכוכית מחוסמת ובטוחה, המעניקה מראה מרשים יותר, עמיד ויוקרתי, וגם עם מגוון אפשרויות רחב ומעניין. על אף שהצבע השקוף או החלבי הם קלאסיים, ניתן למצוא גם מקלחונים בעלי זכוכית צבעונית בגוון לבחירתכם, וגם הגוונים החלביים של זכוכית סמי שקופה מבוצעים על ידי חריטה לשבירת השקיפות, כאשר דגם החריטה נתון לבחירתכם: גלים קטנים, שתי וערב, נקודות, אולי אף משחק של חצי-חצי בפסים שקופים וחלביים ועוד מבחר רחב של אופציות.

הפינוק האמיתי טמון באביזרים המשלימים

אם פעם ארונות אמבטיה היו אביזר המקלחת הנוכח ביותר, היום הפוקוס עובר לפינוקים: מחמם מגבות שמבטיח חיבוק חם בכל יציאה מהמקלחת, ראשי גשם שמכניסים אפקטים מרשימים לכל מקלחת עם מפלי מים או יצירת טפטוף או גשם בדיוק במידה שרציתם, מתזי צד מיוחדים, ואפילו הטכנולוגיה פורצת פנימה, עם רמקולים להאזנה למוזיקה תוך כדי מקלחת. גם אביזרי אמבטיה ותיקים והכרחיים כמו מדף לשמפו ומתקן לסבון זוכים לעיצוב במראה חדש ונקי יותר, ממתכת מבהיקה, עמידה בפני לחות ורטיבות, שמשתלבת במראה הזוהר הכללי – כי חדר הרחצה כבר מזמן אינו עוד חלל פרגמטי לשטיפה זריזה, אלא מקדש של עיצוב וטיהור בפני עצמו.

2019-03-19T19:13:54+02:00 אמבטיה, עיצוב הבית|
דילוג לתוכן